fbpx

Nowy marketing w internecie

nowy marketing

Nowy marketing w internecie.

Nowy marketing w internecie to sposób na bycie ciągle na topie i możliwość przeskoczenia Twojej konkurencji.

Jeśli nie masz jeszcze konkurencji i działasz w tak zwanym Błękitnym Oceanie to tym bardziej ten artykuł jest dla Ciebie.

Możesz raz na zawsze być na szczycie i nikt Cię z niego nie zepchnie.

Jeśli dopiero zaczynasz tworzyć swoją stronę lub sklep nastaw się na mobile. 80% ludzi przegląda strony na smartfonach.

Nie wiesz o czym pisać? Najprostszym sposobem na tak zwany „zimny rynek” to opowiadanie historii. Dla obecnych klientów świetnym rozwiązaniem jest dawanie wartości. Wartość to coś co zmienia sposób myślenia, działania i zasób wiedzy. Pokazuj sytuacje z życia wzięte, gdzie klient ma być w centrum uwagi. On ma swoje problemy i rozterki a Twoje rady są dla niego inspiracją. Przedstaw zastosowania swojego produktu lub usługi, rozwiązuj problemy a na rozwiązanie daj gwarancję satysfakcji.

Twój funpage dawno zamarł i nic się tam nie dzieje? Poszukaj nowych możliwości tworzenia postów. Zachęć do dzwonienia, skorzystaj z koła emocji aby wyrazić swoje odczucia.

Nowy marketing w internecie – co dalej?

Nowy marketing to również tak zwane vlogi na facebook’u. Kanał na Youtube i darmowe porady. Krótkie treści do 90 sekund mają na dzień dzisiejszy największe zasięgi.

Jeśli nie lubisz Facebook’a skorzystaj z Instagrama, czyli z IGTV i nagrywaj historie z produktem w tle.

Wielu ludzi ogląda filmy bez dźwięku, jest na to sposób. Zawrzyj w swoim filmie napisy, jest to zmiana sposobu konsumpcji treści.

Utrzymuj trend graficzny swojej strony i sklepu. Wybierz jeden główny kolor i zawrzyj jego w logo, na stronie, w produktach i w przyciskach.

Twórz live’y na Facebook’u, wiem, że trzeba się przełamać i nauczyć chociaż trochę przemawiania. Dla osób, które nie chcą się pokazywać można nagrać wersję audio i udostępnić na swoim funpage’u lub osi czasu.

Ludzie kochają prędkość odpowiedzi, możesz to usprawnić stosując tak zwane chat boty na przykład poprzez Manychat lub Chatfuel.

Pokaż na swojej stronie bestsellery, opisz proces współpracy. Przestaw wartość firmy i zastosowania produktu.

W ofercie produktu zawrzyj schemat „co mam” – „co Tobie to da” – „społeczny dowód słuszności” – „ograniczenie ilości”.

Nowy marketing to przedstawienie Twojej firmy w krótkim filmie krótszym niż 100 sekund. Opowiedz w nim historię przedstawiającą klienta, która rozwiązuje problem za pomocą produktu lub usługi.

Załóż sklep na Facebook’u. Mając usługi dodaj produkty. Masz tylko produkty? To dodaj usługi. Zapewnij klienta o doświadczeniu i gwarancji satysfakcji.

Mapuj ścieżkę klienta. Na zimny rynek stosuj filmy, albumy ze zdjęciami i atrakcyjne wpisy na bloga. Na ciepły rynek kieruj ruch poprzez zbieranie leadów, stosuj opcje „zadzwoń do nas” lub „napisz na Messenger”.

Wniosek:

Nowy marketing to proces ciągły i długoterminowy. Korzystając z najnowszych technologii możesz dotrzeć do zupełnie nowej społeczności ludzi. Będąc cierpliwym i pracowitym możesz wiele osiągnąć, a Twoja firma może odnieść sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *