Jak sprawdzić pomysł na biznes

Pytanie „Jak sprawdzić pomysł na biznes” spędza sen z powiek przedsiębiorcom, osobom bezrobotnym czy dopiero zaczynających swoją przygodę z przedsiębiorczością.

Przede wszystkim PASJA.

Po pierwsze:

Jedni będą otwierać swój biznes z pasji a inni dla pieniędzy. Ci pierwsi mają zdecydowanie większe szansę na osiągnięcie sukcesu. Mają więcej energii i chęci do działania, aby osiągać na prawdę bardzo duże wyniki. Mając napęd z pasji jesteś w stanie o wiele więcej zrobić, niż gdybyś robił to tylko dla pieniędzy.

Po drugie:

Kieruj się popytem rynkowym, czyli na zapotrzebowanie na dany produkt, na dane dobro. Nie warto kierować się tylko co w danej chwili jest dobre, dlatego, że trendy te się zmieniają. Warto skupiać się na tych branżach, gdzie w ostatnich latach jest potencjał sprzedażowy, czyli osoby kupują. Nie ważne co teraz jest na topie, ważne co będzie na topie, a to wszystko szybko się zmienia. Również istotny jest model sprzedażowy, czyli jak sprzedajesz. Zauważ, że współcześni miliarderzy mają swoje biznesy w różnych branżach i to jest klucz do sukcesu.

Jak sprawdzić pomysł na biznes – Pomocne narzędzia online.

Zobacz jak sprawdzić popyt rynkowy. Skorzystam z Google Trends i Google Keyword Planner Tool.

Aby mieć dostęp do tych narzędzi, należy założyć konto Google.

Tutaj w tym filmie masz pokazane krok po kroku jak to zrobić.

Film jak korzystać z plannera słów kluczowych Google:

W Google Trends warto skorzystać z lokalizacji cały świat lub USA. Najlepszy jest moment, kiedy jest spadek, najgorszy to moment wzrostu trendu.

Przejdźmy do działania jak sprawdzić pomysł na biznes.

Dalsza część artykułu dostępna za opłatą.

Dlaczego pobieram opłatę? Dlatego, że jeśli jest coś darmowe, to w większości przypadków mało kto na tym skorzysta. Podświadomie coś darmowego = niska wartość.

Jeśli zapłacisz 7 PLN to z pewnością bardziej przyłożysz się do poznania swojej niszy i sprawdzenie pomysłu na biznes. A na tym najbardziej mi zależy.

zloz zamowienie